Dievkalpojums

Ikdienas steigā cilvēks bieži aizmirst par sev vitāli svarīgām lietām, kā sevi garīgi pabarot, kā sevi garīgi piepildīt, kā atbrīvoties no garīgām nastām, ievainojumiem, sāpēm un ciešanām? Tās visas ir katra cilvēka dzīves neatņemamas sastāvdaļas.

Dievkalpojums ir kā svaigs ūdens malks pēc garīgas barības izslāpušai un izkaltušai dvēselei. Dievkalpojumā cilvēks piedzīvo Dieva realitāti, kas ir pastāvoša ārpus laika un telpas robežām. 

Dievkalpojumā cilvēks satiekas ar Dievu. Dievkalpojumā secīgi no ienākšanas brīža līdz pat noslēgumam cilvēks piedzīvo Dieva klātbūtnes pārveidojošo, radošo, dzīvību dodošo spēku. Dievkalpojums dāvā patvērumu bailēs un izmisumā, iepriecina skumjās un cilvēkam dod visaptverošu mieru attiecības ar Dievu un savu tuvāko, esot draudzes kopībā.

Apmeklējot dievkalpojumus cilvēks tiek atbrīvots no nastām grēksūdzē, pabarots ar Dieva Vārdu un Svētā Vakarēdiena Sakramentu. Lielajā draudzes lūgšanā Dieva priekšā tiek izteiktas visas cilvēka ikdienas vajadzības.

Kam paredzēts dievkalpojums?

Dievkalpojumu Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā esi aicināts apmeklēt arī tad, ja neesi mūsu draudzē, jo tā mērķis ir palīdzēt tev satikt Dievu. Apmeklējot dievkalpojumu, tu Dievam izrādi, ka esi atvērts Viņa dalībai savā dzīvē.

Kad notiek dievkalpojumi?

Regulārie dievkalpojumi ar Svēto Vakarēdienu Jelgavas Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiek: svētdienās plkst. 10.00 (apmēram 2 stundas) un trešdienās plkst. 18.00 (apmēram 1 stundu).

Dievkalpojuma norise

Dievkalpojums tev var būt jauna pieredze, taču nesamulsti. Iepazīsties ar dievkalpojuma kārtību. Vari to izdrukāt. Izdrukāta lapiņa ar dievkalpojuma kārtību tev būs pieejama arī ienākot baznīcā. Ja vari padziedāt, ienākot baznīcā, paņem dziesmu grāmatu ar tekstu un notīm, jo dievkalpojuma laikā būs iespēja dziedāt vairākas skaistas dziesmas ērģeļu pavadījumā. Nelauzi galvu, kad celties, kad sēsties, kad mest krustu – skaties, kad citi to dara. Esi aicināts piedalīties grēksūdzē, savukārt pie Svētā Vakarēdiena (maize un vīns –  Kristus miesa un asinis) nāc tad, ja esi iesvētīts.

Dievkalpojuma kārtība