Mūzikas dzīve

Koris un ērģeles

Jelgavas Sv. Annas draudzē kalpo ērģelnieces Māra Ansonska un Dace Liepa. Dievkalpojumos regulāri kalpo un koncertē koris. Baznīcā ir lieliska akustika, senas kora tradīcijas un lielākās ērģeles Zemgalē. Tās ir XX gadsimta zviedru meistara Olofa Hammarberga (Gēteborga) 1938. gadā būvētās romantiskā stila ērģeles ar trim manuāļiem un pedāli, 37 reģistriem (2072 stabules) un pneimatisko traktūru. Ērģeļu pavadījums iespējams arī laulību ceremonijās. Par draudzes mūzikas dzīvi rūpējas ērģelniece Māra Ansonska. Koris uz mēģinājumu pulcējas katru nedēļu ceturtdienās pulksten 18:00. Ja vēlies dziedāt draudzes korī, sazinies ar Māru (tālr. 22331718) vai Inu (tālr. 29444341).

Koncerti baznīcā

Baznīcā ir apmēram 400 vietas, regulāri notiek koncerti, kuros skan visdažādāko žanru mūzika – no ērģeļmūzikas, vokālās un instrumentālās kamermūzikas līdz kora darbu un lielo formu atskaņojumiem solistu, koru un orķestru sniegumā. Koncertu organizatoriem par iespējām organizēt koncertu baznīcā lūdzam sazināties ar Indru Soiku-Dreimani (tālr. 26455823).

CD “Paceliet balsis, slavējiet!”

Viens no retajajiem korāļu ierakstiem Latvijā ir tapis Jelgavā 2013. gada pavasarī Sv. Annas baznīcā. CD “PACELIET BALSIS, SLAVĒJIET!” iekļauti 20 korāļi jeb draudzes dziesmas no LELB 1992. gadā izdotās Dziesmu grāmatas, kā arī viens skaņdarbs ērģelēm solo – Aivara Kalēja Tokāta par korāļa “Gods Dievam augstībā” tēmu. Ierakstu veica skaņu režisors Guntis Šveicers; muzicēja Sv. Annas draudzes koris diriģenta Andra Jansona vadībā un ērģelnieces Māra Ansonska un Dace Liepa. Ierakstā piedalījās arī solisti – Ilva Krauze, Dita Mūrniece, Indra Nasteviča, Oskars Stāmers, Edgars Ansonskis, Vilnis Rozentāls u.c.; instrumentālmūziķi  – Ginta Zīģele, Daniela Rudzīte, Maija Andersone, Indris Egle, Gatis Priekulis u.c., kā arī draudzes ērģelnieks un diriģents no 1997.-2006. gadam Aigars Reinis. Disku iespējams iegadāties draudzes kancelejā.