9.novembrī plkst.16:00 aicinām uz emocionāli piesātinātu koncertu “Dievs, Tava zeme deg!”


Atzīmējot Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantātes “Dievs, Tava zeme deg!” 75. jubileju Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” kamerkoris “Vidus” un Kultūras un tautas mākslas centra “Iļģuciems” kamerkoris “Muklājs”aicina 9. novembrī plkst. 16:00 uz Jelgavas Svētās Annas baznīcu un

10. novembrī plkst. 17:00 uz Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcu, kur tiks atskaņota Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantāte.
Kantāte “Dievs, Tava zeme deg!” tapa, pateicoties Kuldīgas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāja Oskara Sakārņa izsludinātajam konkursam par kantātes “Latvju lūgšana Dievam” tekstu un mūziku, lai bargajā Otrā pasaules kara laikā stiprinātu tautu un atklātu tās pārdzīvojumus. Par labākajiem atzina divus A. Eglīša darbus, kurus apvienojot, iedvesmu kantātes mūzikas radīšanai guva L. Garūta. Kantātes pirmatskaņojums notika 1944. gada 15. martā Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Sākoties padomju laikiem, kantāti izpildīt aizliedza un ierakstus iznīcināja, tomēr 1982. gadā to restaurēja komponists Longins Apkalns, tā tik atskaņota Zviedrijā un Vācijā. Latvijā kantāte iezīmēja Trešās atmodas vēsmas un “Lūgšana” – kantātes vidusdaļa – kļuva par 1990. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncerta kulmināciju. Šobrīd kantāte iekļauta Latvijas kultūras kanonā.
Kamerkoru “Vidus” un “Muklājs” dziedājumu koncertā bagātinās solisti Mārtiņš Zvīgulis (tenors) un Andris Gailis (bass), kā arī ērģelnieks Aigars Reinis. Korus diriģēs Jānis Kokins.
Ieeja koncertos ir bez maksas.

Rīgas domes kultūras centra „Iļģuciems” kamerkoris „Muklājs” ir dibināts 1989. gadā. Kopš 2012. gada kora mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Kokins. Līdz 2012. gadam kori vadīja tā dibinātāja Sandra Šmate. Koris ir vairākkārtējs Dziesmu svētku koru karu laureāts un starptautisko festivālu un projektu dalībnieks. „Muklājs” ar panākumiem piedalījies starptautiskos koru konkursos vairākās valstīs. Pašlaik kora rindas kuplina 32 dziedātāji. Kolektīva repertuārā ir skaņdarbi no renesanses līdz pat 21. gadsimta mūzikai. Vairāk par kori skatīt www.muklajs.lv , https://twitter.com/korismuklajs ; Facebook@kamerkorismuklajs

Kamerkoris „VIDUS” darbojas kopš 1994.gada. Tā dibinātāji – diriģenti Andris Jansons un Jānis Petrovskis – par kora repertuāra pamatu izvēlējās latviešu komponistu garīgo mūziku. No 2006. gada kora draudzīgā un radošā kolektīva mākslinieciskā vadītāja ir Baiba Milzarāja un diriģents Kalvis Ozoliņš. Bet kopš 2017. gada nogales Baibai palīdz diriģents Gatis Langenfelds. Kora meistarība ir slīpēta un nenovērtējama pieredze iegūta arī piedaloties dažādās koru sacensībās Latvijā un ārpus tās robežām. Koris Latvijas vārdu ir nesis Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Čehijā, Itālijā, Vatikānā, Spānijā, Francijā un Gruzijā. Vairāk informācijas par kora darbību skatīt facebook.com vietnē – Vidus kamerkoris.

Papildu informācija:
Jānis Kokins, Tel.26483593
janis.kokins@radiokoris.lv